Lavoba Taşları

Lavabo, banyo dolabınız ve banyo dekorasyonunuzla uyumlu olmalıdır. Geniş tezgahlı banyo dolapları için, çanak şeklindeki lavaboları tercih edebilirsiniz. Dolabın iki parça olarak monte edilmiş olması, çanak lavabo için daha uygun olacaktır.

Çanak lavaboları, tek renk, iki renk veya desenli olarak seçebilirsiniz. Duvara monteli lavabolar, küçük banyolar için uygundur. Yer tasarrufu sağlamak için, duvara monteli lavabolar idealdir. Ayaklı lavaboları, zevkinize göre seçin.

Ferforje ayaklı lavabolar, klasik ve sade banyolar için idealdir. Ayaklı lavabo seçerken, çok büyük olmamasına, dar ve uzun olmasına dikkat edin. Lavabo seçiminde göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer alternatif ise kare lavabolardır.

Kare lavabolar, değişik tasarımları kaldırabilecek, modern ve renkli banyolar için idealdir. Kare lavabo seçerken, lavaboyu yerleştireceğiniz yere uygun olmasına dikkat edin. Aksi takdirde, kısa sürede lavabonun köşeleri aşınıp, deforme olabilir.

Koyu renk banyolar için, derin ve cam lavabolar ideal bir seçim. Armatürün, lavabodan daha yüksekte ve büyük olması, lavabonun modelini ortaya çıkaracaktır. Banyonuzda beyaz renk hâkimse, mermer bir tezgâh ve üzerine yerleştirilmiş oval ve küçük bir lavabo, tamamlayıcı olabilir. Armatürün sade, bronz renkte ve duvara monte edilmiş olması, mermer tezgâhla uyumlu olabilir.