Laminat Parke

Kilit sistem; Laminat parkenin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden birisi uygulamasının kolay yapılabilmesidir.Bunun nedeni ise parke kilit sistemdir.Şuan bir çok firmanın kendi ait kilit modeli mevcuttur.Ancak satın aldığınız parkelerin kilit sistemli olmasına ve kilit sisteminin dayanıklı olmasına dikkat ediniz.

Gönye:Her nekadar teknoloji ilerlese de satın aldığınız laminat parke paketinin içerisinde gönye problemi olan parke plakaları olacaktır.Ancak bu durumdan en az şekilde etkilenmek için bilinen parke markaları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Tedarik:Parke modelini çok beğenmiş olabilirsiniz.Ancak parkenizi ömürlük olarak düşünmeyin zemininizde meydana gelebilecek aksi durumlar için ihtiyacınız olandan biraz daha fazla parke tedarik edin.İleride oluşabilecek local değişikler için ihtiyacınız olabilir.

Yada güvenilir bir markanın tutulan bir modelini tercih edebilirsiniz.Yıllar içerisinde tedarik etmek zorunda kalabileceğiniz durumlar olabilir. Laminat parke sertifaka ve belgeleri

Sertifakalar: Çeşitli sertifakalar mevcuttur. Bazıları ürün ile ilgili bazıları ise firmanın üretim kalitesi ve satış sonrası desteğiyle ilgili sertifakalardır. Sizi en çok ilgilendiren sertifalar ise; E1 belgesi ve Mavi melek sertifakasıdır.

E1 belgesi:Laminat parkenin formaldehid oranın en az olduğunu belgeyen sertifakadır.Laminat parkenin yapıştırılması ve cilalanması gibi çeşitli kimyasal işlemlerden geçmesi nedeniyle içerisindeki zararlı maddelerin zaman içerisinde dışarıya salgılanacağı için bu belge önemlidir.