Cam Mozaik

Gazbeton, binalara çok yönlü katkılar sağlayan hafif beton grubuna giren bir yapı malzemesidir. Üstün özellikleri ile gazbeton, her tip konutta, sosyal ve turistik tesislerde, ticaret ve sanayi yapılarında sağladığı ekonomi, kalite, konfor ve hız nedeniyle güvenle kullanılır. Gazbetonun ısı yalıtımı özelliği ile yapıların ısıtma/soğutma giderlerinde % 50’ye varan tasarruf sağlanır. Yoğunluğu düşük “masif” bir duvar malzemesi olan gazbeton, hafifliği ve sağlamlığı ile binalardaki yükleri azaltarak deprem güvenliği sağlar.

Deprem dayanıklılığı yüksek olan binalarda, depremin yıkıcı etkileri hissedilmez, bina gazbetonun sağladığı hafiflik ve esneklik sayesinde depreme daha fazla dayanıklılık gösterir. Gazbeton ürünleri, inşaatların yapım aşamasına hız katarak, ürün ve işçilik maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlar.

Uygulama sırasında gerek yatay/düşey taşımalarda gerekse döşeme el örgü işlemi sırasında kolaylık sağlayarak, projelerin daha kısa sürede tamamlanmasında etken olur.

Gazbeton, hassas boyutlarda üretilen bir yapı malzemesidir; ölçülerde yanıltmaz. Milimetrik duyarlılıkla kesilebilir. Uygulama kolaylığı sağlar. Kolay işlenir delme ve oyma işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Gazbeton az enerjiyle, tarım toprağı kullanılmadan üretilir. Radyoaktif ve toksik madde içermez. Hem üretim hem de inşaat aşamasında çevreyi kirletmez, insan sağlığına zarar verici madde barındırmaz. Isı yalıtım özelliği sayesinde yakıt tasarrufu sağlar, havayı kirletmez. Gazbeton, hafif olması, gözenekli yapısı sayesinde ısı yalıtımı sağlaması ve hiç yanmaz ürün özellikleri nedeniyle modern dünyanın duvar örgü malzemesi konusunda ilk tercihi konumundadır.