Borular

Koruge boru Dışarda yüksek baskılara dayanabilen , içinden çoğu zaman atık suların taşınmasında ve kanalizasyon sularının taşınıp uzaklaştırılmasında kullanılan içi düz dışı ise oluşabilecek darbelere ve her türlü yer hareketlerine (deprem,sel,heyelan vb ) olaylara karşı mukavemet gösterebilecek biçimde tırtıklı ve yuvarlak biçimde veya trapez halkaları olan bir çeşit plastik borulara Koruge Boru denir. Koruge borular Türkiye de hem koruge adıyla hem de korige adıyla kullanılır.
Koruge boruları TS EN 13476-1 ve DIN 16961-16566 uluslararası standartlarına göre 100mm ile 700 mm anma çaplı muflu ya da contalı olarak 800-2600 mm arasında ise spiral sarım koruge boru olarak üretilmektedir. Korige boru üretimi başladıktan sonra eskinden kullanılan beton asbest ve çelik boruların yerini almaya başlamıştır. Tüm yeni projelerde ve eski sistemlerin rehabilitasyonun da Koruge borular kullanılmaktadır.

 

 

Beylikdüzü Escort

Korige borular atık su ve kanalizasyon sistemleri için geliştirilmiş yüksek dayanımlı ve bir o kadarda ekonomik bir üründür.